Zapisywanie nut przez klawiaturę MIDI

• Jul 24, 2017 - 21:27

Czy przez klawiaturę MIDI można zapisywać pliki na takiej zasadzie, że gram utwór, a program zapisuje mi nuty tak jak je zagrałem - wysokość i rytm w czasie rzeczywistym?

Byłoby to dużo prostsze gdyby tak było. Nie trzeba byłoby klikać na klawiaturze numerycznej komputera żeby wybrać rytm w jakim chce się zapisać daną nutę.


Comments

In reply to by Zi'utek

Klawiaturę MIDI można ustawić przy pomocy menu Edytuj -> Właściwości.... W zakładce Wejścia i wyjścia najlepiej zaznaczyć opcję Port audio i przy Wejście MIDI wybrać swoją klawiaturę MIDI z listy (wcześniej trzeba ją oczywiście zainstalować w systemie). Po wszystkim należy kliknąć OK, potem Zastosuj i zamknąć okno.
Aby wprowadzać nuty w czasie rzeczywistym, należy na pasku narzędziowym Wprowadzanie nut kliknąć przy symbolu N na strzałkę skierowaną w dół i wybrać któryś z dwóch trybów wprowadzania nut w czasie rzeczywistym. Dostępne są dwa tryby: automatyczny i manualny.
Osobiście nie testowałem żadnego z tych trybów.

Pozdrawiam,
Gootector

In reply to by Mariusz Woźniak 2

Ależ da się.
W menu: Edytuj -> Właściwości..., w zakładce Wprowadzanie nut należy zmniejszyć wartość Opóźnienie między nutami w automatycznym Trybie w czasie rzeczywistym z 750ms na wartość mniejszą i kliknąć Zastosuj i OK.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że bardzo niskie wartości są zarezerwowane tylko dla sprzętu wysokiej klasy. Byle jaka integra tego nie uciągnie.

Pozdrawiam,
Gootector

In reply to by missgolonka

Uff, Pani chyba jest raperką :D Dorzucam kilka przecinków od siebie: ,,,,,,,,,,
Oj, przepraszam, Panienko. Ekhm... "podłączyłem kiborda"... "ustawić na keybordzie"... Em... Am... To Pani to Pan, czy Pan to Pani? No i "kibord" czy "keybord"? A mi się zawsze wydawało, że "keyboard". Cholerka, całe życie w błędzie...

Pozdrawiam,
Gootector

Mam pytanie dodatkowe. Ustawiłem tryb automatyczny i niestety kiedy gram wprowadzane są tylko ćwierćnuty lub ósemki jeśli na nie przełączę. Klawisz dobrze skonfigurowany (Yamaha DGX 640 - więc całkiem przyzwoity sprzę), co może być nie tak? Próbowałem jeszcze opcji "play" z metronomem, wtedy niestety w ogóle żadne nuty nie są wprowadzane do programu. Rozumiem, że metronom jest tylko do odtwarzania (jak w podpowiedzi)?

In reply to by Marcin Pytlowany

Witam . próbuję pisać nuty przez klawiaturę z Tyrosa systemem krok po kroku . Kilka nutek jest dobrze następnie kursor zatrzymuje się w miejscu i jak uderzę w klawisze 10 razy powstaje akord z dziesięcioma dźwiękami. Nastepnie muszę otworzyć nową partyturę , żeby klawiatura zewnętrzna Tyrosa mogła wpisywać nuty, ale nie za długo bo znowu się zawiesza. A myślałem że będzie to takie piękne i proste

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.