Utwór kilkuczęściowy w jednym pliku

• Sep 1, 2014 - 18:29

Czy ktoś wie, jak można np. 3-częściową sonatę, której części różnią się metrum i tonacją, zapisać w jednym pliku tak, aby początki kolejnych części wyglądały przyzwoicie? Konkretnie chodzi mi o problemy widoczne w załączonym zrzucie ekranu:
1. Jak rozpocząć od nowa numerację taktów - skorzystałem z opcji "Właściwości taktów" odejmując odpowiednią ich liczbę z poprzedniej części, ale na początku pojawia się 0 (zero), którego nie da się ukryć ani usunąć/ Czy jest inny sposób?
2. Co zrobić, aby przy znakach przykluczowych nie pojawiały się kasowniki, odnoszące się do tonacji z poprzedniej części (w tym wypadku zmiana z G dur na g moll).

Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

Attachment Size
Zrzut ekranu 2014-09-01 19.24.17.png 117.95 KB

Comments

In reply to by muzyk98

Robicie bałagan, Panowie.

Do podziału utworu na kilka części służy Łamanie sekcji z palety Łamania i odstępy. Łamanie te powoduje, że takty są numerowane od początku. Jeśli chcemy mieć całość od nowej strony, to wystarczy dodać Łamanie strony z tej samej palety, w tym samym miejscu. Aby całość wyglądała w miarę przyzwoicie, można dodać tytuł i inne teksty w Ramce pionowej, którą można znaleźć w palecie Ramki i takty.

Pozdrawiam,
Gootector

https://musescore.org/pl/node/85601#comment-378256 - tutaj opisałem więcej na temat ramek pionowych i dodawania w nich tekstów oraz stylów.

W tym wypadku "Każda" dotyczy utwory wieloczęściowego - taki był niewątpliwie temat postu.

PS. Pozdrawiam po Świętach i przed Nowym Rokiem
j.

In reply to by julo

  1. Przypominam o tym, kto rozpoczął od dziwnych sugestii.
  2. Przypominam też, że trollowanie i hejtowanie będzie niemile widziane.
  3. Nikt tu nie będzie pisał opasłych tomów, bo nie temu służy forum. Konkrety - jest problem, piszemy post.
  4. Prosiłbym o szanowanie siebie nawzajem. Użytkownik muzyk98 napisał post, w którym wyjaśnił, że znalazł rozwiązanie oraz to, że wyjaśni ów problem temu, kto będzie tego potrzebował. W odpowiedzi użytkownika julo wyraźnie widać, że owym tematem nie jest zainteresowany i pisze, żeby tylko coś napisać. Nie jesteśmy zainteresowani tematem - nie piszemy.

Pozdrawiam,
Gootector

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.