Windows 10 does not recognize Musescore 3 files.

• Dec 1, 2023 - 18:27

Od kilku lat korzystam z Musescore 3 na PC, gdzie przygotowuję swoje utwory do późniejszego odtwarzania na iPadzie.
Od roku mam też zainstalowany Musescore 4 na komputerze, ale nie używam go do edycji utworów, bo nie byłbym w stanie ich odtworzyć na iPadzie, który nie ma Musescore 4.
Od kilku dni nie mogę uruchomić Musescore 3 na moim komputerze. Nie ma również możliwości jego pobrania i ponownej instalacji. Jak rozwiązać ten problem?
Wiktor G.


Comments

Fakty
1. MuseScore obsługuje 64-bitowe systemy operacyjne Linux, Windows i macOS.
2. iPady posiadają system z rodziny iOS, czyli obecnie iPadOS.
3. Łącząc dwa powyższe fakty naturalnym jest, że MuseScore 4 nie zadziała natywnie na iPadzie.
4. Pomijam fakt architektury procesorów.
Zdaje mi się (nie mówiąc, że wiem to na pewno), że po prostu mylisz apkę na iOS-a/Androida z programem na tzw. komputery stacjonarne.
Sorry - to dwa różne światy. Zdaje się również, że apka mobilna nie jest już rozwijana.
Pytania do Ciebie
1. Czy przypadkiem MuseScore 4 nie potrafi wczytywać plików wersji 3.x?
2. Czy MusicXML nie jest formatem, który obsługuje przytłaczająca większość edytorów nutowych?
3. Czy przypadkiem nie korzystasz z MuseScore'a od 4 lat?
Wiesz, że na takim prostym urządzeniu można uruchomić MuseScore'a 4 i działa on całkiem znośnie? Ponadto można na tej zabawce edytować nuty, jak na komputerze stacjonarnym. Co prawda nie nie ma tak zaawansowanego wyświetlacza i mocarnych bebechów, jak wspomniany z nadgryzionym jabłkiem iPad, ale... Na cóż one, skoro nie można otworzyć ulubionego programu?
Pozdrawiam, G.

In reply to by [DELETED] 55186983

Istotnie z MuseScore korzystam od 4 lat. Do niedawna edytowałem i odtwarzałem nuty tylko na komputerze stacjonarnym korzystając z wersji 3.6.2. Teraz widzę, że muszę przestawić się na wersję 4 i edytować na komputerze, a odtwarzać na iPadzie, bez możliwości wprowadzania na nim poprawek. Dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu problemu.

In reply to by wlgambin

Nie rozumiem Twojego problemu. Skoro stać Cię na iPada, to również stać Cię na tani tablet z Windowsem, który ułatwiłby Ci życie. Po co się męczyć? Następna sprawa jest taka, że cała masa nowoczesnego oprogramowania jest multiplatformowa (Linux, Windows, macOS). Kolejna sprawa to niezbity fakt, że mobilne systemy operacyjne, jak np. i(Pad)OS i Android to właściwie protezy systemów. Dlaczego? Dlatego, że każdy program, który powstaje na te systemy, jest ograbiony z funkcjonalności, że aż jest to przykre. Tak było, jest i prawdopodobnie będzie.
Fakt, że producent z nadgryzionym jabłkiem w logo oferuje kilka produktów, między którymi nie ma kompatybilności w oprogramowaniu, świadczy tylko o producencie tegoż sprzętu. Płać i płacz.

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.