Scores

• Sep 12, 2023 - 16:59

Nie rozumiem zapisu nutowego w 2 linii całe nuty z podwójnymi kreskami pionowymi.


Comments

Też nie rozumiem, co napisałeś. Zdanie w języku polskim (podobnie jak w innych językach) rozpoczynamy wielką literą. Używamy również interpunkcji. Chociażby z tego powodu, żeby swoją wypowiedzią nie obrazić samego siebie, np. używając przecinka na literę "k".
Wracając do tematu, "całe nuty z podwójnymi kreskami pionowymi" to podwójne całe nuty.
Zobacz tutaj: Samuel Barber - Adagio for Strings, op. 11
Pozdrawiam, G.

In reply to by [DELETED] 55186983

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze podaję adres https://parafiaredemptor.diecezja.pl/pliki/chor/hymn_etiopski.pdf , w którym jest przykład zapisu nutowego melodii Hymn etiopski. Wykonuje ten utwór organista . W programie Musescore 4.0 nie znalazłem symbolu całej nuty z podwójnymi kreskami. Przy pomocy łączenia nut da się osiągnąć podwójną całą nutę. Można jeszcze przesłuchać nagranie melodii z serwisu Youtube. Przeglądnę też przysłany przykład.
Pozdrawiam: R.

In reply to by witowskister

Zapewniam, że MuseScore 4 (również wcześniejsze wersje) obsługuje podwójne całe nuty.
Na samym końcu paska narzędzi Wprowadzanie nut jest ikona trybiku. Należy ją kliknąć i tam, gdzie widać Podwójna cała nuta (breve) ustawić "oczko" na otwarte.
Najnowsza wersja MuseScore'a to 4.1.1.
Nadmienię jeszcze, że w różnych partyturach/programach nuta ta może wyglądać nieco inaczej, np. może to być cała nuta z pojedynczymi kreskami, podwójnymi lub też w kształcie prostokąta z pojedynczymi kreskami pionowymi (notacja menzuralna).
Pozdrawiam, G.

Dziękuję za poradę. Odnalazłem dla programu Musescore 4.1 w pasku z nutami symbole Breve-Podwójna cała nuta i Longa Poczwórna cała nuta. Program konwertuje te symbole odpowiednio na dwie lub cztery połączone całe nuty. Wybrałem w ustawieniach używanie tych dwóch symboli.
Pozdrawiam R.

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.